72001
  ۱۳۹۲/۷/۸
صفحات زرین زندگی سرداران شهید البرز ثبت شد
مراسم رونمایی چهار کتاب از کتب زندگی نامه داستانی سرداران شهید استان البرز برگزار شد
   

صفحات زرین زندگی سرداران شهید البرز ثبت شد

مراسم رونمایی چهار کتاب از کتب زندگی نامه داستانی سرداران شهید استان البرز  

به گزارش واحد خبر روابط عمومی حوزه هنری استان البرز؛

مراسم رونمایی چهار کتاب از کتب زندگینامه داستانی سرداران شهید استان البرز که برای اولین بار با محتوای داستانی و با هدف آشنایی بیشتر اقشار مختلف مردم خصوصاً  جوانان با نمونه های عملی و زندگی نامه الگوهای ایثار و رشادت  به همت حوزه هنری استان البرز و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تألیف شده بود برگزار و آثار فوق تقدیم مردم قدرشناس استان البرز گردید.

این مراسم رونمایی  همزمان با یادواره تخصصی سردار شهید "حاج حسین میررضی" روز یکشنبه هفتم مهرماه92 از ساعت 15 در سالن  همایش های شهیدان نژادفلاح با حضور خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران ، جمعی از مسئولان استانی و عموم مردم انقلابی استان البرز برگزار شد.

طبق آئین آغاز هربرنامه ابتدا صوت قرآن در سالن طنین انداز شد.اما قرائت زیبای محمد مهدی شرع پسند یادگار "آقا مهدی شهید"همرزمان و یاران شهید را به یاد و خاطره روزهای همراهی با سردار برد.

در ابتدا برنامه جناب سرهنگ نادر ادیبی مدیر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به تمامی حضار خیر مقدم گفت و شهدا را ارزشهای مقدس و انقلابی این مرز و بوم نامید و از خاطره جذاب چگونه کلید خوردن این مراسم توضیح داد و گفت:حاج حسین میررضی به خواب یکی از همرزمانش آماده و به او گفته بود که "ما را فراموش کرده اید " که همین یاد آوری شهید سرافراز موجب برگزاری چنین مراسم باشکوهی گردید.

در این مراسم میهمانان ویژه ای همچون سردار حاج علی فضلی ، سردار ناصح ، سردار حسینی مطلق که از همرزمان شهید میررضی بودند حضور داشتند و از ایثار و رشادتهای حاج حسین که در ذهنشان به یادگار مانده بود، سخن گفتند.

در ادامه مراسم سردار حاج علی فضلی پس از سلام و درود به ارواح پاک و مطهر شهداء گفت: شهید میررضی را باید از کجا معرفی کنم؟ در سالهای 58 و خصوصا ً59 رفته رفته آشنایی عمیقی با حاج حسین پیدا کردم و در عملیاتهای مختلف از جمله طریق القدس ، فتح بستان ، فتح المبین و در تیپ های 31 عاشورا ، 27 محمد رسول الله و لشگر 10 سیدالشهداء با ایشان همراه بودم.

وی در ادامه افزود: شهید میررضی به دلیل ظرفیت و دانش بالا در مدیریت و فرماندهی بی نظیر بود و با اینکه از مسائل سیاسی آگاهی کامل داشت اما در این مسیر خلاف تدبیر امام (ره) هرگز قدمی برنداشت.

از حواشی متنوع مراسم یادواره شهید حاج حسین میررضی می توان به چاپ تمبر اختصاصی با تمثال مبارک آن شهید سرافراز اشاره کرد که با حضور خانواده و همرزمان این شهید والا مقام رونمایی شد.

گفتنی است چهار کتاب از کتب زندگینامه داستانی سرداران شهید استان البرز که در پایان این برنامه و با حضور خانواده  شهید میر رضی و مسئولان کشوری رونمایی شد به شرح ذیل می باشد:

 آقامهدی(زندگی نامه داستانی شهید مهدی شرع پسند)

 میرِلشکر (زندگی نامه داستانی شهید سیدحسین میررضی)

عطا (زندگی نامه داستانی شهید عطاء الله بحیرایی)

حاج روح الله (زندگی نامه داستانی شهید روح الله اصل دهقان)

 

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک نمائید.

©2018 HozehHonari. All Rights Reserved